Cestovatelské tipy

Outdoorová termoska na hory: Jak vybrat tu správnou?

Termoska je nejlepší přítel každého horala. Nevěříte? Tak si vzpomeňte, jak jste posledně toužili po horké kávě, ale museli jste si na ni počkat až domů. Mít tak s sebou termosku nebo termohrnek, dopřáli byste si svůj oblíbený nápoj kdykoliv a kdekoliv. Ale opravdu ho udrží v požadované teplotě dostatečně dlouho? Pokud si správně vyberete, pak ano.

Zásady výběru kvalitní termosky (nejen) na hory

Vybrat si s nepřeberné nabídky outdoorových lahví může být trochu oříšek. Podle čeho poznáte, že jde o kvalitní kus? Především podle toho, že udrží nápoj horký po několik hodin. Kvalitní termoska navíc „padne do ruky“ a díky vhodné povrchové úpravě neklouže ani v rukavicích. Byť jde o zdánlivě nepodstatný detail, nepodceňujte to!

A stejně dobře oceníte i přijatelnou váhu. Termoska samozřejmě není tak lehká jako „petka“, ale najdete-li kvalitní kousek s nižší hmotností, neváhejte.

Nejpraktičtější? Zřejmě litrové termosky z nerezu

V případě kvalitnější litrové lahve počítejte s váhou kolem 500 až 600 gramů. Termosky s menším objemem však nejsou při delší túře dostačující a plastové lahve nemají tak dobré izolační vlastnosti.

Jako dobrá volba se jeví termosky Esbit, které mají ve šroubovacím víčku další plastový kalíšek. Přijde vhod vždy, když vyrazíte na hory ve dvou, případně po cestě natrefíte na někoho, komu byste rádi nabídli horký nápoj.

Údržba nerezové termosky je snadná

Jak nerezovou termosku čistit? Je to snadné: vypláchnete ji vodou a čas od času vnitřek vymyjete saponátem a štětkou. Stejně dobře si s termoskou poradí myčka.

Jsou i další možnosti, jak udržet nápoj horký

Nerezová termoska není jedinou nádobou se schopností udržet nápoj horký. Můžete si pořídit praktický termohrnek, jehož objem je obvykle do půl litru. Oproti termosce má kompaktnější rozměry, ale obvykle hůře izolují. V praxi záleží na provedení konkrétního kusu.

Jak uchovat nápoj studený?

V létě nechte termosku doma a vezměte si s sebou dvouplášťovou nerezovou láhev Hydroflask. Nemá kalíšek na pití, a proto se na udržení studené teploty nápoje hodí více než klasická termoska.

Redakce

Přidat komentář

Klikni a pošli komentář

Reklama

Dovolenou na kolech vám zpříjemní kvalitní oblečení. Funkční cyklistické kalhoty pánské i dámské od značky Kilpi budou skvělou volbou!

Neriskujte a…

Pojistěte se na vaše cesty! Nejvýhodnější cenu si vyberte na našem srovnávači cen cestovního pojištění Porovnej24.cz.

O cestování

Rezervace Milovice

Udělejte si výlet do přírodní rezervace Milovice na divoké koně.

Kde se ubytovat a prožít nej dovolenou?

Turistika se stává každým rokem oblíbenější sportovní aktivitou pro malé i velké. Mezi nejnavštěvovanější turistické regiony patří Šumava a Český ráj. Pěkné tipy na turistiku a ubytování v těchto lokalitách si můžete prohlédnout na stránkách ubytování Šumava a ubytování Český ráj. Snad se spolu uvidíme někde na turistice s vámi a vaší partou.