4 aktivity, které můžete zažít jen na zámku

Hosté od hotelů neočekávají jen kvalitní servis, pohodlí a dobré jídlo, mnohem důležitější je pro ně také samotný příběh daného místa a zážitek, který si odvezou. Možná i proto si mnozí lidé zvykli vyhledávat k odpočinku místa, která jim přinesou do života jedinečnou a nezapomenutelnou vzpomínku. Opravdu zajímavým a dosti netradičním zážitkem může být pobyt na zámku. Pokud se po podobném hotelu díváte poprvé, rozhodně zvažte návštěvu Chateau Herálec. Ne nadarmo si vysloužil místo na seznamu nejlepších zámeckých hotelů na světě. Pro lepší představu jsme pro vás připravili čtyři tipy na aktivity, které zažijete jen tady.

Vyspat se jako král

Luxusní zámecké pokoje vznikly ve spolupráci se skvělým interiérovým bratislavským studiem Ateliér 3 a mimo jiné se na celém konceptu podíleli také divadelní scénografové. V každém pokoji můžete shlédnout dokonalou kopii velkoplošného obrazu některého ze starých českých mistrů, jako byli Mánes, Kosárek či Preisler. Ve společných prostorách zámku navíc naleznete originály všech těchto obrazů, a tak bude váš umělecký zážitek dokonalý. Apartmány jsou navíc nebývale prostorné, a proto stále působí spíše jako zámecké komnaty než hotelové pokoje. Dokonalým doplňkem je zámecké pillow menu, kde si můžete vybrat polštář přesně podle svých potřeb a vyspat se tak doslova královsky.

Plavat v bývalé stáji

Popsat nádherné wellnes na zámku Chateau Herálec snad ani nejde slovy, protože do nich bychom nedokázali přenést naprosto unikátní atmosféru klidu a pohody, kterou jinde nezažijete. Chateau Herálec dostal jako první hotel v České republice licenci na provozování Spa L’OCCITANE, což je luxusní francouzské přírodní kosmetika nebývalé kvality a vůně. Licenci hotel získal díky vysokému standardu služeb a unikátní atmosféře srovnatelné s domovskými Spa L’Occitane v 5hvězdičkovém hotelu Couvent des Minimes v Provence. Pokud bychom měli doporučit jen jedno místo v areálu, bude to bazén pod klenbami vyhloubený v bývalé maštali, kde byli kdysi ustájení zámečtí koně.

Meditovat v kapli

Zcela jedinečnou atmosféru pak najdete ve vysvěcené zámecké Kapli sv. Anny s historickými freskami z počátku 18. století. Vytvořil je pražský mnich František Siardus Nosecký, který se proslavil také malbami v želivském klášteře. Tichý a velkolepý prostor vybízí k modlitbám, rozjímání, meditacím i formulování nejrůznějších tajných přání.

Cítit se jako doma

Častou nevýhodou luxusních hotelů je strojená a občas až sterilní atmosféra, která hostům nedovolí se cítit opravdu uvolněně. Ubytování na zámku Chateau Herálec je v tomhle úplně jiné, místní personál má unikátní dar vytvořit přátelskou, dalo by se říct až rodinnou atmosféru, díky niž mají hosté možnost zažít opravdový pocit lehkosti a klidu. 

Publikováno: 28. 03. 2023 / Aktualizováno: 29. 03. 2023

Kategorie: Zábava a relax

Autor: Lucie Charvátová