Poznejte krásy Slovenska: Tipy na TOP místa, která musíte navštívit

Omrzely vás české luhy a háje? V tom případě se v rámci příští dovolené, tedy až situace související s koronavirovou pandemií dovolí, vydejte do těch slovenských. Slovensko se nenese jen v duchu Tater (ačkoliv ty byste při návštěvě rozhodně neměli vynechat) a nabízí spoustu úžasných míst, které jinde neuvidíte. Chcete znát důvod, proč na Slovensko každoročně zavítá několik set tisíc Čechů? Pusté lesy, ve kterých čas od času potkáte medvěda, hluboké jeskyně, horské doliny, jezera, ale také nedobytné hrady, honosné zámky či termální koupaliště a další atrakce všeho druhu. A znáte snad jiné místo, kde se můžete ubytovat třeba v centru národního parku? Něco takového umožňuje Björnson neboli hotel Chopok (Eko-sport hotel Jasná), jenž se nachází v Demänovské dolině, uprostřed lyžařského střediska Jasná – v Nízkých Tatrách . Připravili jsme pro vás několik tipů, díky kterým si dovolenou na Slovensku užijete ještě více! Zmíněný hotel Nízké Tatry, tedy Björnsonka, nabízí také jedinečné ubytování v blízkých chatkách situovaných v lese. Unikátní projekt propojuje vnitřní a venkovní prostředí a zprostředkovává hostům netušený zážitek přímo v lese. Apartmány se navíc nachází na skvělé výchozí pozici pro výlety do širokého okolí.

Aquapark Tatralandia

Může být něco příjemnějšího než vodní radovánky v luxusním areálu aquaparku, který se rozkládá v úchvatné scenérii Vysokých a Nízkých Tater? Plavecké dráhy, vodní lůžka, chrliče, devět termálních bazénů, vodní lezecká stěna, tobogány a další atrakce čekají jen na vás!

Dobšínská ledová jeskyně

Dobšínská ledová jeskyně byla zpřístupněna veřejnosti v roce 1871, jen rok po jejím objevení. Impozantní ledopády, ledové stalagmity a sloupy byly v roce 2000 přidány na seznam památek UNESCO. Škoda jen, že si na ledové ploše nezabruslíte, bruslení bylo v jeskyni povoleno do roku 1940.

Muráňská planina

Z hlediska zachovalosti a koncentrace přírodních krás jde o jedno z nejcennějších území na Slovensku. Právě zde vás po ranním probuzení překvapí medvědí stopy přímo před chatou a za zmínku stojí i chov polodivokých koní. Zajímavostí je možnost ubytování přímo v parku – třeba v lovecké chatě, která v době druhé světové války patřila Hermannu Göringovi. Jde o ideální místo pro letní dovolenku na Slovensku pro milovníky přírody.

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica je jedním z nejstarších a nejslavnějších slovenských měst s bohatou historií. V minulosti byla nejvýznamnějším centrem těžby drahých kovů v Evropě a dnes do ní proudí turisté kvůli romantickým starým uličkám, kouzleným náměstím a přepychovým domům. Od roku 1993 najdete Banskou Štiavnici na seznamu UNESCO. A tím výčet zajímavých míst na Slovensku teprve začíná. Za zmínku stojí také orloj ve Staré Bystrici, Oravský hrad, záhadné kamenné koule v Megoňkách a samozřejmě hlavní město Bratislava – bez prohlídky metropole by dovolenka na Slovensku nemohla být úplná.

Publikováno: 10. 03. 2021

Kategorie: Zahraničí

Autor: Lucie Charvátová