Cestovatelské tipy

Jaké je hlavní město Kypru? No přeci Nikósie!

Plánujete zájezd na Kypr? Potom děláte určitě dobře, chcete-li si užít dovolenou u moře a nabrat nové síly, tento ostrovní stát se přímo nabízí a věřte, že vám má rozhodně co nabídnout. I když Kypr není příliš velký, jeho rozloha je 9 251 kilometrů čtverečných, může nastat problém, že si nebudete moci vybrat, do jakých míst přesně zavítat. Potom pro vás máme doporučení, vydejte se do Nikósie, což je přímo hlavní město populárního a turisty tolik oblíbeného ostrova. Pojďme se tedy alespoň virtuálně vypravit do Nikósie, brány se otevírají!

Nikósie kromě hlavního města představuje také největší centrum na ostrově vůbec. Mezi zajímavosti patří skutečnost, že se dělí na dvě části, a to sice na řeckou a na tureckou. V roce 2008 se obě části spojily a vytvořily tak jedno město, avšak ještě i nyní je možno mezi jednotlivými částmi přecházet pouze na několika místech.

Nikósie nabídne několik památek a v neposlední řadě i zábavní vyžití. Nikósie je obehnána hradbami, v jejichž částech nalezneme tři hlavní brány. Ve městě objevíte také gotické katedrály a řadu muzeí. Za zmínku stojí byzantské muzeum, které ve svých útrobách skrývá největší sbírky náboženských ikon. Podívejte se i do místních lázní a zastavte se na trhu, kde si můžete koupit ovoce a zeleninu, ale i nějaký ten suvenýr na památku. Nikósie je i centrem společenského života, který je zde velmi bujarý a to až do pozdních nočních hodin. Zapomeňte tedy na jakoukoliv nudu, tu zde totiž nemůžete rozhodně zažít. Pokud se chcete pořádně najíst a napít, tak ani to není problém, město nabízí hned několik možností v celé řadě restaurací a kaváren.

Co se týká ubytování, tak je z čeho vybírat a to od obyčejných apartmánů přes penziony až po velice luxusní hotely. O turisty je všude výborně postaráno, takže pobytu stoprocentně nebudete litovat a nebude se vám tak brzy chtít zpět domů!

 

Štítky

Redakce

Přidat komentář

Klikni a pošli komentář

Reklama

Tip na zimní lyžařské bundy Kilpi vyrobené z nejkvalitnějších funkčních materiálů.

Neriskujte a…

Pojistěte se na vaše cesty! Nejvýhodnější cenu si vyberte na našem srovnávači cen cestovního pojištění Porovnej24.cz.

O cestování

Rezervace Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Kde se ubytovat a prožít nej dovolenou?

Turistika se stává každým rokem oblíbenější sportovní aktivitou pro malé i velké. Mezi nejnavštěvovanější turistické regiony patří Šumava a Český ráj. Pěkné tipy na turistiku a ubytování v těchto lokalitách si můžete prohlédnout na stránkách ubytování Šumava a ubytování Český ráj. Snad se spolu uvidíme někde na turistice s vámi a vaší partou.