Romantická dovolená v Itálii

Pokud máte sjednané cestovní pojištění, je Itálie pro romantiku jako stvořená. Moře, skvělé jídlo, architektura, móda ale i místa, kde si můžete užít v soukromí čas, který jste si vyhradili jenom pro sebe.

Výlet pro dva do Benátek

Mezi nejvíce romantické italské města patří Benátky. V tomto městě se totiž dá být zamilovaný zcela snadno, kdykoli a na kterémkoli místě. Recept na ideální dovolenkový den - ráno se pomalu projít po nábřeží, užívat si příjemný vánek, ještě předtím než se kamenné ulice nadobro rozpálí horkem, a pozorovat budící se město, ranní slunce, a lodě - od obrovských dovolenkových přes místní taxíky, až po maličké lodičky místních trhovců svážejících čerstvé ovoce, zeleninu, ryby a leccos jiného. Zabloudit do úzké uličky, na snídani si dát křupavé pečivo a pohár dobré kávy nebo limonády. Dále se toulat náměstími, prohlížet si  obchůdky, kostely, čokoládovny, zkoušet si typické masky a škrabošky, a dát si alespoň 3 druhy zmrzliny :), pak chutný oběd v restauraci na vodě pod nejznámějším mostem Rialto. A večer plavba gondolou - pouze vy dva, zpívající gondoliér a úžasná atmosféra světýlek nočních Benátek odrážejících se na líně zurčící vodě…

Dovolená při jezeře Como (Lago di Como, Lombardie)

Obklopen krásnými horami a malebnými vesnicemi, je jezero Como vyhledávaným místem pro příjemnou a pohodovou romantickou dovolenou. Nachází se v oblasti Lombardie, jen pár kilometrů od Milána a svou usedlost tady má mnoho známých hvězd, mezi které patří např. George Clooney. To nejkrásnější místo - nazývané také perla jezera - je Bellagio. Jeden skvělý tip: pro lepší výhled na jezero a Alpy se lanovkou nechte odvézt do vesnice Brunate. Pokud vás láká navštívit tohle nádherní místo, doporučujeme rezervovat si ubytování pár měsíců předem.

Positano (Amalfi - Kampánie)

Rovněž okouzlující lokalitou, jako stvořenou pro pozadí romantického románu nebo filmu, je také Positano na pobřeží Amalfi. Toto malebné (kdysi výlučně rybářské) městečko je postaveno na skalnatém zálivu, díky čemu je místo s úchvatným výhledem na moře a nejkrásnější scenérií, tak unikátní. Kromě toho je zde mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody nebo jiné italské pochoutky.

Publikováno: 10. 10. 2017

Kategorie: Zahraničí

Autor: Lucie Charvátová

Tagy: benátky | lago di como | positano