Ubytování na Lipnu vám zajistí ideální odpočinek během zimy i v létě

Vodní nádrž Lipno je už tradičně velmi vyhledávanou lokalitou, kam každým rokem míří desítky tisíc lidí za dovolenou. Podmínky jsou tu skvělé nejen během letních měsíců, kdy oblast láká hlavně na výlety a koupání, ale také v zimě, kdy se Lipno a jeho okolí naopak stává útočištěm pro milovníky lyžování a bruslení.

Ubytovací možnosti na Lipnu

Z hlediska ubytování Lipno nad Vltavou a jeho okolí nabízí v rámci regionu naprosto rozmanitou škálu objektů. Zvolit lze například apartmány Lipno, kde najdete poměrně značné soukromí. V zimě je pro změnu mimořádně oblíbenou a vyhledávanou volbou chata Lipno. Pronajmete-li si na pár dní vlastní chatu, můžete odtud ráno vyrazit na nedaleké sjezdovky a běžkařské trati, kterých jsou zde desítky kilometrů. Jak známo, Lipno je součástí Šumavy, takže tu najdete opravdu skvostné podmínky pro zimní dovolenou. Populární je také zamrzlá vodní nádrž, na níž každý rok specialisté upraví několik kilometrů ledu tak, že vznikne takzvaná lipenská ledová magistrála. Jde o perfektní příležitost pro vyznavače bruslení, protože nikde jinde v Česku takovouto možnost nenajdou. Zapomenout samozřejmě nelze ani na luxusní ubytování. Moderními hotely Lipno sice nepřekypuje, oproti minulosti se však situace značně zlepšila, takže se i v této oblasti dá najít ubytování, které uspokojí náročnější klientelu. Záleží jen na vás, jaký typ ubytování na Lipnu a Šumavě obecně zvolíte.

Kolik za ubytování u Lipna zaplatíte?

Cenové relace se pohybují od pár se korun na osobu za chaty a penziony až po tisíce korun za den, což je případ spíše luxusnějších hotelů a apartmánů. V každém případě si dovolenou v tomto krásném regionu zcela jistě užijete. Není nač čekat, zima je stále v plném proudu a volná místa se stále mohou najít.

Publikováno: 04. 02. 2022

Kategorie: Česko

Autor: Lucie Charvátová