Jak to vypadá v zámeckém hotelu a co si můžete dopřát?

Každý z nás jistě navštívil velké množství různě kvalitních hotelů, málokdo ale přespal v něčem tak unikátním, jako je zámecký hotel vybudovány v prostorách, jehož základy byly položeny stovky let před námi. Přespat mezi zdmi zámku z 13. století, toulat se po starém anglickém parku a večer si užívat wellness pod historickými klenbami. To jsou zážitky, které si můžete odvést z pobytu na zámku Chateau Herálec. Pojďme si jej prohlédnout z blízka!

Pokoje se zážitkem

Kromě toho, že jsou pokoje úžasně prostorné a elegantně vybavené vším potřebným, pracuje se zde s krásným galerijním konceptem, který dává každému pokoji vlastní kreativní ideu. Oblastní galerie Vysočina totiž zámku zapůjčila obrazy starých českých mistrů, jejichž kopie zdobí a dotváří jednotlivé pokoje. Všechny originály pak najdete ve společných prostorách. Jednotlivé pokoje mají proto unikátní vzhled, ale i unikátní umístění. Přespat můžete třeba v apartmá bývalých majitelů nebo v pokojích vybudovaných v bývalém průjezdu, takže je zdobí historické klenboví. Však také na pokojích pracoval významný bratislavský ateliér, v jehož týmu byli dokonce divadelní scénografové.

Světový věhlas Chateau Herálec

Je skvělé, že pokud se rozhodnete využít ubytování na zámku, nemusíte jet ani příliš daleko, abyste si užili luxusní zámecký hotel v mnohém převyšující i většinu podobných zařízení v zahraničí. O hotelu Chateau Herálec psal dokonce nesmírně prestižní magazín National Geographic Traveller, dále se jako jediný z celého Česka dostal do výběru CNN Travel mezi patnáct nejlepších zámeckých hotelů světa a také podle hodnotícího webu TripAdvisor patří do desítky nejlepší hotelů na zámku.

Ubytováním to nekončí

Samotný hotel je umístěný v úžasné krajině Vysočiny, takže okolí přímo vybízí k dlouhým procházkám, výletům na kole nebo s nordic walking holemi. Na zámku mají připravenou také skvělou „Knihu zážitků“, v níž můžete vybírat z nepřeberného množství zajímavých aktivit, jako je jízda v zámeckém kabrioletu, let balonem, koupání v lomu nebo třeba návštěva památek UNESCO.

Klidně ale můžete zůstat celý den v areálu a jen odpočívat ve Wellness & Spa, které jako první v Česku vzniklo pod hlavičkou luxusní kosmetiky L’Occitane, nebo si užívat kuchyně plné lokálních surovin. Milovníci přírody si dobroty nechávají zabalit do piknikového koše a vyráží do zámeckého anglického parku z 18. století, aby si užili chvilku klidu. Pokud se budete chtít projít dále, místní přátelský personál vám rád vysvětlí všechny nabízené turistické trasy.

Publikováno: 31. 10. 2022

Kategorie: Česko

Autor: Lucie Charvátová