Poznejte východní Čechy na motorce. Co vidět a neminout?

Láká vás motorka, ale nechcete jezdit pouze bezcílně? Nabízí se toulka po východních Čechách, které mají, co nabídnout nejednomu motorkáři. Zdejší turistické cíle patří k tomu nejatraktivnějšímu, co na svých cestách naleznete. Proto si nazujte pohodlné moto boty, oblékněte se do pořádné moto kombinézy nebo jiného moto oblečení a vyrazte vstříc novým zážitkům a dobrodružstvím.

Hurá na přehradu!

Zejména v létě se budete chtít jistě někde smočit. Atraktivní je zdejší přehrada Pastviny na Divoké Orlici, kterou najdete u Nekoře. Tato přehrada není žádným nováčkem, vybudována byla už v letech 1932-38, a to jako vodní nádrž Pastviny. V současné době je její součástí i hydroelektrárna a jejím úkolem je hlavně výroba elektrické energie a regulace průtoku, taktéž ochrana před povodněmi. Ale využívá se i k rekreaci čili pavky s sebou!

K dělostřelecké tvrzi

Zajímá vás trochu historie a nejraději byste jí byli neustále na stopě? Můžete se podívat na dělostřeleckou tvrz Hanička, která je předválečným opevněním z třicátých let minulého století. Jednalo se o opevnění hlavně proti Německu a dívčí jméno nedostala náhodou – bylo jí přiděleno podle osady nacházející se v okolí. Tato dělostřelecká pevnost patří k nejatraktivnějším zdejším cílům a na to, že byla událostmi velmi zkoušená, je dnes v opravdu krásném stavu.

Rozhleden je tady jako máku

Pokud vás to láká spíše do výšin a chcete se porozhlédnout po okolí, nabízí se rovnou dvě rozhledny. Jednou je Suchý vrch, který je nejvyšším bodem Bukovohorské hornatiny. Respektive rozhledna se nachází těsně pod vrcholem a nabízí se z ní skutečně nádherný výhled do širokého okolí. Odtud vidíte například i Kladsko, Hrubý Jeseník nebo Praděd. Kromě této rozhledny stojí za navštívení také rozhledna Andrlův chlum. Jedná se vlastně o televizní věž s rozhlednou, která v těchto místech vyrostla po dvou dřívějších rozhlednách. Ty však byly zbourány.

Publikováno: 30. 09. 2022

Kategorie: Česko

Autor: Lucie Charvátová