Zahraničí

Jazykový kurz ve Francii

Mezi velmi oblíbené jazyky dnešní doby patří beze sporu francouzština. Jde o germánský jazyk, kterým se mluví nejen ve Francii, ale částečně i v Belgii, Švýcarsku, Kanadě a mnoha zemích afrického kontinentů. Ačkoliv se v České republice nachází spousta kvalitních kurzů, které často vyučují i francouzští lektoři, nejlépe se jazyk naučíte právě ve Francii.

Město umělců a milenců

Mezi nejnavštěvovanější města ve Francii patří Paříž známá svou Eifellovou věží, Louvrem nebo chrámem Sacre Coeur. Hlavní město Francie, nazývané městem umělců a milenců, nabízí kromě proslulých památek a kaváren i intenzivní jazykové kurzy. Navíc si své nové znalosti rovnou můžete procvičit v praxi.

Škola France Langue několikrát vyhrála ocenění LTM Awards pro nejlepší jazykovou školu s výukou francouzštiny. Najdete ji u náměstí Victora Huga v rezidenční části města. V blízkosti se nachází metro, které vás může dopravit k nedalekým turisticky oblíbeným místům, k Etoile a Champs Elysées. Tato škola je vhodná především pro studenty, kteří hledají dlouhodobější kurzy trvající déle jak 3 měsíce. Standartní kurz, obsahující 20 lekcí za týden, vás přijde za 2 týdny na zhruba 20 tisíc.

Sprachcaffe Pařiž je moderní škola poblíž Opery. Pomocí stanice metra se můžete pohodlně dostat do centra, k Louvru nebo k Notre Damu. Kromě standartních a intenzivních kurzů připravuje škola i na diplomové zkoušky DELF (Diplôme d’Etude de Langue Français). Lekce se vyučují ve skupině 12 studentů a jedna lekce trvá 45 minut. Cena standartního kurzu na 2 týdny se pohybuje kolem 10 tisíc. Škola ovšem nabízí zajímavé slevy při kurzech trvajících déle jak 8 týdnů.

Moře, slunce a výuka jazyka

Pokud se vám nechce navštívit hlavní město Francie, můžete se podívat i do jiných destinací. K oblíbeným návštěvním místům patři například přístavní město Nice. Azurové pobřeží, kde se Nice nachází, láká turisty hlavně svým krásným mořem a rozmanitou přírodou. Kousek od Nice se najdete proslulé Monte Carlo nebo Cannes.

Kurzy pro dospělé, ale i děti pořádá například škola Azurlingua, rozdělená do dvou budov sídlících v centru Nice. Ve volném čase škola pořádá výlety po okolí a v nabídce jsou i sportovní kurzy plachtění nebo windsurfingu. Ubytovat se můžete buď v rezidenci školy, nebo v hostitelských rodinách. Kurzy vás v přístavním městě přijdou v přepočtu kolem 20 tisíc za 2 týdny.

Kousek od slavné promenády Des Anglais sídlí další jazyková škola, France Langue. Budova školy se nachází přímo v centru Nice, v blízkosti autobusové a vlakové zastávky. Výuka je zaměřená zejména na konverzaci a poslech. Ubytování škola nabízí v hostitelských rodinách, hotelových apartmánech nebo ve školní rezidenci. Kromě standartních jazykových kurzů France Langue nabízí i kurz nazvaný jako Au Pair. Jedná se o program, který kromě výuky francouzštiny obsahuje i lekce zajímající se o francouzskou kulturu a dědictví, nebo se zaměřuje na komunikační dovednosti v praxi.

Ať už si vyberete kteroukoliv destinaci, můžete si být jisti, že kromě kvalitních lekcí dostanete i možnost vyzkoušet si své dovednosti v běžném životě s rodilými mluvčími přímo v zemi galského kohouta.

Redakce

Přidat komentář

Klikni a pošli komentář

Reklama

Tip na zimní lyžařské bundy Kilpi vyrobené z nejkvalitnějších funkčních materiálů.

Neriskujte a…

Pojistěte se na vaše cesty! Nejvýhodnější cenu si vyberte na našem srovnávači cen cestovního pojištění Porovnej24.cz.

O cestování

Rezervace Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Kde se ubytovat a prožít nej dovolenou?

Turistika se stává každým rokem oblíbenější sportovní aktivitou pro malé i velké. Mezi nejnavštěvovanější turistické regiony patří Šumava a Český ráj. Pěkné tipy na turistiku a ubytování v těchto lokalitách si můžete prohlédnout na stránkách ubytování Šumava a ubytování Český ráj. Snad se spolu uvidíme někde na turistice s vámi a vaší partou.