Česko

Karlštejn: Impozantní gotický hrad, který musíte navštívit!

Patříte k milovníkům historických pamětihodností a užíváte si každičký výlet na hrad či zámek? Pak jste již jistě navštívili jeden z nejznámějších českých hradů Karlštejn. Monumentální stavba byla založena v roce 1348 na popud českého krále a římského císaře Karla IV. Původně se mělo jednat o místo pro uložení cenných pokladů – korunovačních klenotů a sbírek svatých relikvií. Po roce 1480 došlo k rozsáhlým úpravám v pozdně gotickém slohu a v druhé polovině 16. století k dalším architektonickým změnám – tentokrát renesančním. Současnou podobu stavbě vdechl architekt Josef Mocker.

Nedílnou součástí hradu Karlštejn je známá kaple sv. Kříže (největší na světě) s unikáním souborem původních obrazů Mistra Theodorika. Jedná se o vůbec největší sbírku portrétů českých panovníků v České republice. Dále si zde prohlédnete také vystavené repliky Svatováclavské koruny českých králů, ojedinělou hradní studnu a další zajímavosti.

Výlet na hrad můžete spojit i s procházkou po okolí. Vzhledem k tomu, že se nachází v Chráněné krajinné oblasti Český krás, je zde k vidění množství krásných přírodních útvarů. Udělejte si prodloužený víkend a najděte si ubytování u hradu Karlštejn – budete ho mít na dosah ruky a zároveň můžete vydat i na výlety po přilehlém okolí.

Skvělou volbou je známý hotel u Karlštejna s příhodným názvem Romantický Hotel Mlýn Karlštejn. Stylové ubytování na břehu Berounky se nachází jen 25 kilometrů od Prahy a nabízí komfortní prostředí, prvotřídní kuchyni a přátelskou atmosféru.

Celkový dojem umocňuje přítomnost relaxačního centra, letní terasy a ostrova s altánkem, grilem a party stanem. Okolí hotelu Karlštejn je jako stvořené k romantickým procházkám. Chcete-li si prodloužený víkend užít na sto procent, neváhejte s rezervací ani minutu!

Redakce

Přidat komentář

Klikni a pošli komentář

Neriskujte a…

Pojistěte se na vaše cesty! Nejvýhodnější cenu si vyberte na našem srovnávači cen cestovního pojištění Porovnej24.cz.

O cestování

Rezervace Milovice

Udělejte si výlet do přírodní rezervace Milovice na divoké koně.

Kde se ubytovat a prožít nej dovolenou?

Turistika se stává každým rokem oblíbenější sportovní aktivitou pro malé i velké. Mezi nejnavštěvovanější turistické regiony patří Šumava a Český ráj. Pěkné tipy na turistiku a ubytování v těchto lokalitách si můžete prohlédnout na stránkách ubytování Šumava a ubytování Český ráj. Snad se spolu uvidíme někde na turistice s vámi a vaší partou.