Město nad Temží - Londýn

Návštěva Londýna stojí za to, neboť je to obrovské a kosmopolitní město, které je plné zajímavých historických památek a pamětihodností. Do Londýna se však vyplatí jet na delší dobu, ideální je doba sedmi až deseti dní. Za tu dobu navštívíte ty nejdůležitější londýnské památky, aniž byste extrémně pospíchali.

Město galerií

Londýn má velké množství velmi významných galerií a obrazáren. Do některých z těchto galerií se neplatí žádné vstupné. To platí především o Národní galerii (National Gallery), kterou najdete na slavném Trafalgarském náměstí. Na prohlídku Národní galerie si však udělejte docela hodně času, neboť celá budova má čtyři rozsáhlá křídla. Malby těch největších mistrů jsou seřazeny chronologicky, takže galerií nebudete určitě bloudit. Doporučujeme nevynechat mistrovská díla od Van Dycka, Leonarda da Vinciho, Raffaela nebo Petra Rubense.

Ostatní zajímavosti a památky

Kdo nemá rád výtvarné umění, ten si může odskočit do Královské Albertovy koncertní síně (Royal Albert Hall). Zde však počítejte, že zaplatíte tučné vstupné. V této světové proslulé koncertní budově se konají koncerty klasické hudby. V letních měsících zde většinu koncertů doprovází slavná filharmonie BBC.

Kdo nemá příliš mnoho peněz na utrácení, může gratis navštívit zajímavé a velmi rozsáhlé Britské muzeum (British Museum). Jedná se o nejstarší muzeum na světě, neboť bylo založeno už v roce 1753. Britské muzeum má pod svou střechou vzácná díla téměř z celého světa. V jedné budově tak máte jedinečnou možnost vidět starověké egyptské mumie, vzácné řecké vázy, cenné pozůstatky muže z doby železné nebo luxusní šachové figurky, které byly vyrobeny z exotického mrožího klu. Všechny sály jsou přehledně značeny, takže i zde prakticky nemůžete zabloudit. Pokud si budete na chvíli chtít dopřát krátký odpočinek, sedněte si do velkolepé čítárny Britské knihovny. V této impozantní knihovně se klene překrásná kopule, která je dokonce větší než slavná kopule v katedrále svatého Petra v Římě. Britské muzeum stojí určitě za návštěvu.

Publikováno: 15. 10. 2012

Kategorie: Nezařazené

Autor: Lucie Charvátová

Tagy: londýn