V Českých Budějovicích by chtěl žít každý...

Chcete poznat historii jižních Čech a zhlédnout impozantní pamětihodnosti této oblasti? Pak byste si na dovolenou v jižních Čechách měli vyhradit hned několik dní, abyste zhlédli alespoň ta nejzajímavější turistická lákadla. Dominantními městy jižních Čech jsou bezpochyby České Budějovice a Hluboká nad Vltavou. Obě tato města mají svým návštěvníkům co nabídnout. Podívejme se tedy na architektonické i technické památky, které byste neměly vypustit ze svého programu.

Královské město České Budějovice

Už jste navštívili královské město České Budějovice? Pokud ne, pak přicházíte o hodně. Při návštěvě této jihočeské metropole vždy zažijete něco nového, neopakovatelného, ať už jste milovníky architektonických skvostů, sportovních aktivit či kulturních akcí. České Budějovice jsou každým rokem centrem dění kulturník akcí. Konají se zde hudební a divadelní festivaly, které přitahují i zahraničí turisty. Nenechte si ujít ani historickou část města a její proslulé pamětihodnosti. Symbolem města je renesanční historická budova radnice, dominantou sedmnáctky českobudějovických věží je goticko-renesanční Černá věž a svou návštěvou můžete poctít i katedrální chrám sv. Mikuláše.

Hluboká nad Vltavou láká na impozantní zámek

Hluboká nad Vltavou je od Českých Budějovic vzdálená pouhých dvanáct kilometrů. Město je proslavené svým novogotickým zámkem, který je obklopen nádherným anglickým parkem. Hluboká nad Vltavou je obklopena desítkami rybníků, bohatými lesy se zámeckými oborami a romantickou atmosféru dokreslují jezdci na koních a místní rybáři. Těšit se můžete i na nabídku kulturních a sportovních akcí. Ve volném čase se můžete vydat na letní plovárnu s tobogánem, zaplavat si v krytém bazénu se saunou, nebo si zajít na filmovou novinku do moderního kina. Zavítejte do útrob jižních Čech. Máte co navštívit a odnesete si ze své dovolené nezapomenutelné vzpomínky.  

Publikováno: 02. 10. 2012

Kategorie: Česko

Autor: Lucie Charvátová

Tagy: české budějovice