Pojištění a finance

Nejčastější otázky a odpovědi pro cestovní pojištění

Každý zodpovědný cestovatel si při cestě do zahraničí přibalí s sebou cestovní pojistku. Dobře totiž ví, že pokud ji nemá, může se lehce dostat do velkých problémů a „zadělat“ si na celoživotní dluhy. Jak by měla ideální cestovní pojistka vypadat, na co si při jejím zařizování dát pozor a kde sjednat nejvýhodněji? Odpovědi na tyto i další důležité otázky nabízí právě tento článek.

Jak vybrat správně?

Na poměrně složitou otázku existuje snadná odpověď: Cestovní pojištění do zahraničí musí vždy odpovídat charakteru vaší cesty. Musí odpovídat destinaci, délce pobytu v zahraničí i aktivitám, které budete vykonávat.

Jaká je optimální výše léčebných výloh?

Léčebné výlohy vyjadřují sumu, kterou za vás pojišťovna v případě dané pojistné události zaplatí. Pro cesty po Evropě je doporučená výše 1,5 milionu a v případě cest mimo Evropu je to 3,5 milionu Kč. Více se o významu léčebných výloh dozvíte v tomto článku.

Rodinka na dovolenéJe nutné připojištění?

V některých případech určitě ano. Klasické cestovní pojistky například nezahrnují pojistné krytí pro případ úrazu při sportu. Dobře si tedy pročtěte podmínky smlouvy a následně se rozhodněte, zda je připojištění nutné či nikoliv. Je možné se připojistit i pro případ ztráty, poškození či zpoždění zavazadel, proti stornu cesty a vhodné je i připojištění odpovědnosti.

Jak se chovat v případě pojistné události?

Nezmatkujte a neprodleně zavolejte na linku asistenční služby. Číslo najdete na kartičce, kterou dostanete od pojišťovny, noste ji proto vždy u sebe. Abyste předešli problémům, řiďte se všemi pokyny, které vám pojišťovna dá.

Kde koupit výhodně?

Abyste měli jistotu, že koupíte kvalitní cestovní pojištění za výhodnou cenu, proveďte si nejdříve srovnání cestovních pojištění. Perfektně k tomu poslouží online srovnávače. V současné době platí, že výhodnější ceny získáte při sjednání přes internet.

Redakce

Přidat komentář

Klikni a pošli komentář

Reklama

Tip na zimní lyžařské bundy Kilpi vyrobené z nejkvalitnějších funkčních materiálů.

Neriskujte a…

Pojistěte se na vaše cesty! Nejvýhodnější cenu si vyberte na našem srovnávači cen cestovního pojištění Porovnej24.cz.

O cestování

Rezervace Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Kde se ubytovat a prožít nej dovolenou?

Turistika se stává každým rokem oblíbenější sportovní aktivitou pro malé i velké. Mezi nejnavštěvovanější turistické regiony patří Šumava a Český ráj. Pěkné tipy na turistiku a ubytování v těchto lokalitách si můžete prohlédnout na stránkách ubytování Šumava a ubytování Český ráj. Snad se spolu uvidíme někde na turistice s vámi a vaší partou.