Pojištění a finance

Pojištění do zahraničí v době koronaviru: Vše, co potřebujete vědět

Čeká vás cesta do zahraničí v dnešní době pandemie koronaviru? Podívejte se na základní informace, které před cestou potřebujete vědět. Přehled nejdůležitějších informací, co potřebujete znát, než si sjednáte pojištění.

Storno zájezdu se nyní nesjednává

Obzvláště lidé s malými dětmi si oblíbili produkt, kdy si lze pojistit storno zájezdu. V případě, že dítě onemocnělo, si jednoduše zájezd zrušili a pořídili si jiný v náhradním termínu. Toto pojištění se ale v současné době, kdy je světová situace ohledně koronaviru, nedá sjednat. Cestovní pojištění s covid je zkrátka o něco rozdílnější, než jsme byli zvyklí. Pojišťovny logicky musí reagovat na současnou situaci.

Dá se vůbec cestovní pojištění sjednat?

I v současné době je možné si sjednat pojištění do zahraničí online. Jde o klasický produkt, na který jste zvyklí. Pojistí vám tedy běžné lékařské výlohy, občanskou zodpovědnost, zavazadla, úraz i celou řadu sportovních aktivit. Cestovní pojištění je stále platné a nezbytné pro bezpečný pobyt a návrat ze zahraničí. Zde se nic nemění.

Dá se pojistit proti nákaze?

Připojištění přímo proti nákaze koronavirem se v současné době nedá sjednat. Jelikož se nyní tato nákaza vyskytuje po celém světě a je možné, že jí bude cestovatel během svého pobytu v zahraničí vystaven, momentálně se na ni připojištění nevztahuje.

Když zájezd zruší přímo cestovka, pojištění je možné vypovědět

V nestálé době se může stát, že dojde ke zrušení zájezdu ze strany cestovní kanceláře. V tomto případě pojišťovna vychází svým klientům vstříc a pojištění je možné před vycestováním do zahraničí vypovědět. Stejně tak je možné i pojišťovnu kontaktovat v případě, že dojde ke změně destinace, délky zájezdu nebo termínu daného zájezdu ze strany cestovní kanceláře.

Některé produkty zůstávají stejné, jiné naopak reagovaly na současnou situaci.

Redakce

Přidat komentář

Klikni a pošli komentář

Reklama

Dovolenou na kolech vám zpříjemní kvalitní oblečení. Funkční cyklistické kalhoty pánské i dámské od značky Kilpi budou skvělou volbou!

Neriskujte a…

Pojistěte se na vaše cesty! Nejvýhodnější cenu si vyberte na našem srovnávači cen cestovního pojištění Porovnej24.cz.

O cestování

Rezervace Milovice

Udělejte si výlet do přírodní rezervace Milovice na divoké koně.

Kde se ubytovat a prožít nej dovolenou?

Turistika se stává každým rokem oblíbenější sportovní aktivitou pro malé i velké. Mezi nejnavštěvovanější turistické regiony patří Šumava a Český ráj. Pěkné tipy na turistiku a ubytování v těchto lokalitách si můžete prohlédnout na stránkách ubytování Šumava a ubytování Český ráj. Snad se spolu uvidíme někde na turistice s vámi a vaší partou.