Pojištění do zahraničí v době koronaviru: Vše, co potřebujete vědět

Čeká vás cesta do zahraničí v dnešní době pandemie koronaviru? Podívejte se na základní informace, které před cestou potřebujete vědět. Přehled nejdůležitějších informací, co potřebujete znát, než si sjednáte pojištění.

Storno zájezdu se nyní nesjednává

Obzvláště lidé s malými dětmi si oblíbili produkt, kdy si lze pojistit storno zájezdu. V případě, že dítě onemocnělo, si jednoduše zájezd zrušili a pořídili si jiný v náhradním termínu. Toto pojištění se ale v současné době, kdy je světová situace ohledně koronaviru, nedá sjednat. Cestovní pojištění s covid je zkrátka o něco rozdílnější, než jsme byli zvyklí. Pojišťovny logicky musí reagovat na současnou situaci.

Dá se vůbec cestovní pojištění sjednat?

I v současné době je možné si sjednat pojištění do zahraničí online. Jde o klasický produkt, na který jste zvyklí. Pojistí vám tedy běžné lékařské výlohy, občanskou zodpovědnost, zavazadla, úraz i celou řadu sportovních aktivit. Cestovní pojištění je stále platné a nezbytné pro bezpečný pobyt a návrat ze zahraničí. Zde se nic nemění.

Dá se pojistit proti nákaze?

Připojištění přímo proti nákaze koronavirem se v současné době nedá sjednat. Jelikož se nyní tato nákaza vyskytuje po celém světě a je možné, že jí bude cestovatel během svého pobytu v zahraničí vystaven, momentálně se na ni připojištění nevztahuje.

Když zájezd zruší přímo cestovka, pojištění je možné vypovědět

V nestálé době se může stát, že dojde ke zrušení zájezdu ze strany cestovní kanceláře. V tomto případě pojišťovna vychází svým klientům vstříc a pojištění je možné před vycestováním do zahraničí vypovědět. Stejně tak je možné i pojišťovnu kontaktovat v případě, že dojde ke změně destinace, délky zájezdu nebo termínu daného zájezdu ze strany cestovní kanceláře. Některé produkty zůstávají stejné, jiné naopak reagovaly na současnou situaci.

Publikováno: 21. 10. 2020

Kategorie: Pojištění a finance

Autor: Lucie Charvátová