Philadelphia: Opomíjené město, které však turistu oslní

0

Vycestujte do Philadelphie, do města s pulzujícím ruchem, památkami a specifickou atmosférou. Dřívější hlavní město USA a nynější třetí nejdůležitější velkoměsto z hlediska průmyslů a ekonomiky, to je bezpochyby Philadelphia.

Rozhodně musíte navštívit

Právě ve Philadelphii najdete atrakce a zajímavosti, jež lákají tisíce návštěvníků ročně. Proslulý je Liberty Bell (Zvon Svobody), jež vyhlašoval nezávislost amerických kolonií. Zvon Svobody vytvořili angličtí mistři. Zavítejte také do Independence Hall, kde byla sepsána Deklarace o nezávislosti.

Pro naše nejmenší

Děti budou jisto jistě nadšeni výletem do Philadelphia Zoo, právě tady můžete na vlastní zraky spatřit ohrožené druhy zvířat např. bílé lvi či bambusové medvídky. Tato Zoo byla založena již v roce 1800, což z ní dělá první zoo v zemi.

Milovníci památek a náboženství

Další místním úkazem pro turisty a lákadlem pro všechny potenciální návštěvníky, je také Bazilika sv. Petra a Pavla, která pochází již z 18. století. Zúčastněte se  nejkrásnějších mší a bohoslužeb, jež se tady konají s hlubokou pravidelností.

Kultura a muzea

Nesmíte také zapomenout navštívit místní muzea. Nejvýznamnějším z nich je Muzeum antropologie, Muzeum umění či Pennsylvania Academy of Fine Arts, kde shlédnete americké umění. Hudební fanoušci by se jistě měli zaposlouchat do tónu symfonického orchestru s názvem Philadelphia Orchestra, který se úzce pojí s popularitou Philadelphie.

Benjamin Franklin

Také Benjamin Franklin si Philadelphii naprosto zamiloval, žil tady až do konce svého života. Právě on se zasloužil o vynalezení hromosvodu. Vkročte na americký kontinent a zažijte nepoznané, místní obyvatele spolu s atmosférou vás nabijí pozitivní energií. Potkáte tady nespočet studentů, důvodem je velké množství univerzit a věhlasných vysokých škol.  

Publikováno: 25. 01. 2023

Kategorie: Zahraničí

Autor: Lucie Charvátová