Zábava a relax

Rybářské navijáky pro váš úspěšný rybolov

Každý, kdo poprvé chytne pořádnou rybu, tedy takovou, jež váží hezkých osm, deset, dvanáct kilogramů uzná, že je důležité, s jakým navijákem rybu z vody táhnete. Naviják by měl odpovídat momentálním potřebám, požadavkům i stylu rybaření. Ideální je mít doma víc prutů s různými navijáky a před každým rybařením sáhnout právě po tom, který budete tentokrát potřebovat.

Známé značky, na které je skvělý spoleh

Zvláště začínající rybáři mají velmi malé zkušenosti, a tak mohou tápat v tom, kteří výrobci vyrábí kvalitní navijáky a kteří ne. K těm prověřeným firmám bezesporu patří navijáky Mivardi, Fox, nebo Shimano, kterou můžete znát i z cyklo potřeb a dalších.

Několik typů navijáků

Podíváme-li se na rybářskou praxi, během ní můžete potkat několik typů navijáků. Například velmi oblíbené navijáky s přední a zadní brzdou. Dalšími druhy jsou navijáky s volnoběžnou brzdou, bojovou brzdou či multiplikátory, které používáme na ty největší ryby.

Co by nám nemělo chybět

Společně s navijákem bychom měli kupovat nebo aspoň myslet na příslušenství k navijákům, jako třeba na náhradní cívky, které se mohou lišit materiálem, značkou, převodem či návinem. Důležité příslušenství je i matice brzdy pro zajištění plynulého pohybu změny funkce navijáku.

Nakupujte v akcích a šetřete

Koupě navijáku je často poměrně nákladná. Ceny začínají na cca osmi, devíti stovkách, ale klidně se vyhoupnou i na 5 000 Kč. Je proto dobré počkat si na zajímavé akce, které obchody každoročně pořádají. Třeba přes prázdniny to bývá možnost koupit si naviják v akci 1 + 1 zdarma, a to různé druhy nejen ty nejlevnější. Jestliže chodíte na ryby často, určitě vám náhradní kousek přijde vhod. Anebo jej můžete prodat a na nákupu ušetřit.

Jestliže vybíráte svůj první naviják, nebo nevíte, na jaký typ lovu, jaký zvolit, určitě se poraďte v prodejně, nebo si najděte návod na výběr na internetu. Jen tak se vám bude rybařit skutečně dobře, pohodově a bez námahy či úniku úlovku.

Reklama

Dovolenou na kolech vám zpříjemní kvalitní oblečení. Funkční cyklistické kalhoty pánské i dámské od značky Kilpi budou skvělou volbou!

Neriskujte a…

Pojistěte se na vaše cesty! Nejvýhodnější cenu si vyberte na našem srovnávači cen cestovního pojištění Porovnej24.cz.

O cestování

Rezervace Milovice

Udělejte si výlet do přírodní rezervace Milovice na divoké koně.

Kde se ubytovat a prožít nej dovolenou?

Turistika se stává každým rokem oblíbenější sportovní aktivitou pro malé i velké. Mezi nejnavštěvovanější turistické regiony patří Šumava a Český ráj. Pěkné tipy na turistiku a ubytování v těchto lokalitách si můžete prohlédnout na stránkách ubytování Šumava a ubytování Český ráj. Snad se spolu uvidíme někde na turistice s vámi a vaší partou.