Sezóna na lezení venku je tady. Jste už připraveni?

Zima se s námi již konečně rozloučila a slovo si vzalo teplejší a příjemnější jarní počasí. Právě jeho paprsky se postaraly o vysušení skal, a tím pádem jsou už jejich stěny vhodné k pořádnému lezení. Některé dny jsou i v tomto období tak teplé, že vám bude při šplhání dokonce i vedro. Užíváte si začátek sezóny, nebo ještě čekáte?

Správný čas na kontrolu veškerého vybavení

Nejspíše nikomu z vás nemusíme připomínat, že na kvalitě a pevnosti vašeho vybavení závisí vaše zdraví a dokonce i životy. Z toho důvodu se rozhodně hodí vše po zimě pečlivě zkontrolovat a zjistit, zdali je každý jednotlivý kus v naprostém pořádku. Ať už je to karabina, lezečky nebo třeba lana – v případě jakýchkoliv pochybností raději pořiďte nové. Mimo základních potřeb se vám bude hodit i pořízení dalších dodatečných věcí, které se postarají o chvíle odpočinku a regenerace. Zvlášť v případě, kdy pojedete na celý den, nebo se rovnou chystáte na dní několik. O pořádný odpočinek po tvrdé práci se vám postará nafukovací karimatka a svůj účel splní také hamaky. Díky těmto vychytávkám dostane vaše regenerace úplně jiný rozměr.

Nemusíte objíždět obchody, stačí nakoupit online

Doménou dnešní doby jsou zajisté online nákupy, které se pyšní jednoduchostí a pohodlností. To samé platí i pro oblast horolezectví, přičemž velký výběr pořádného zboží naleznete na stránkách cycology.cz. Tento obchod se specializuje na outdoor aktivity, tudíž splní veškeré vaše požadavky pro pobyt venku. Pokud jste spíše příznivci klasických nákupů, pak lze navštívit pobočky v Liberci a Jablonci nad Nisou. Osobní prohlídka má velkou výhodu v podobě možnosti vyzkoušení si, zdali vám vámi vybraný produkt sedne. Ať tak, či onak, určitě neváhejte se sehnáním všech potřeb, aby vám neutekla sezóna.

Publikováno: 06. 05. 2022

Kategorie: Zábava a relax

Autor: Lucie Charvátová