Termalpark, vodní dílo Gabčíkovo a Šamorín – Slovensko nabízí jeden skvost za druhým

Vlivem koronavirové pandemie je letos obtížné vycestovat dál za hranice. Ovšem skvělou alternativou může být dovolená u našich sousedů. Slovensko poskytuje tolik aktivit – od těch sportovních, přes historii až po relax ve vyhledávaném Termalparku. Pojďme se na oblíbená místa turistů podívat.

Vodní dílo Gabčíkovo

Ohromující vodní stavba z osmdesátých let minulého století se nachází u obce Gabčíkovo, kde můžete vidět napouštění plavebních komor nebo si můžete udělat výlet plavbou přes Dunaj.

Šamorín

Pro milovníky historie doporučujeme navštívit město Šamorín, jehož dominantou je renesanční budova radnice. Nejedno oko zaujme také římskokatolický kostel a klášter, synagoga nebo evangelický kostel. O kousek dál se můžete nechat přiučit šamorínskými tradicemi a nástroji městských řemesel. A pro ty, co dávají přednost sportu, je k dispozici mezinárodní Dunajská cyklostezka.

Thermalpark Dunajská Streda

Mezi nejolbíbenější rekreační střediska patří Termalpark Dunajská Streda, který svým návštěvníkům poskytuje deset bazénů s mineralizovanou léčivou a termální vodou, jejíž teplota má od 24 do 40 stupňů Celsia. Wellness centrum můžete využít za každého počasí.

Bratislava

Nespočet historických míst a budov, zajímavých kulturních a vzdělávacích center, nákupních středisek a mnoho dalšího nabízí hlavní město Bratislava. Poznejte zákoutí tohoto historického města, užijte si projížďku vyhlídkovým vozem. Bratislava má co nabídnout každé věkové kategorii.

Slovakia Ring

V Orechové Potôni si na své přijdou fanoušci motorových sportů. Právě zde se nachází profesionální a univerzální areál motorových sportů. Pořádají se tu mezinárodní akce jako je například FIA WTCC, FIA GT Series, ADAC GT Masters, The grand Prix Slovensko pro silniční vozidla, Alpe Adria Championship. Záleží už čistě na vás, jak svou dovolenou pojmete, zda se budete věnovat aktivním činnostem nebo si užívat zasloužený relax v termálech Slovensko. Každopádně přejeme pohodovou a ničím nerušenou dovolenou.

Publikováno: 22. 08. 2021

Kategorie: Zahraničí

Autor: Lucie Charvátová