Cestovatelské tipy

Poznejte krásu španělské provincie – Kantábrie

Na severu Španělského království leží u Biskajského zálivu provincie známá jako Kantábrie. Autonomní součástí Španělska se stala v roce 1982. Kantábrie je charakteristická svými plážemi a přístavy na jedné straně a horskými hřebeny na straně druhé.

Hlavním městem provincie je rybářské město Santander, sídlo mnoha kulturních i historických památek. Mezi nejznámější patří románsko-gotická Katedrála Santander postavená na římských základech. Nachází se zde i slavná pláž El Sardinero. Pokud vás ovšem nebaví ležet celý den pláží, můžete zavítat i do hotelů, restaurací nebo kasin, které v hojném počtu lemují celou promenádu.

Každý rok probíhá v hlavním městě spousta festivalů. 24. června se na pláži El Sardinero slaví Hogueras de San Juan. Svátek se slaví v celém Španělsku a jde o oslavu příchodu léta. Kromě ohňostrojů a velkých vater si zde můžete užít i netradiční pouť.

Další místo, které určitě stojí za návštěvu je Santillana del Mar. Přestože má ve svém názvu moře (mar) paradoxně u moře vůbec neleží. Největším lákadlem je nedaleká jeskyně Altamira proslulá svými prehistorickými malbami, jejichž stáří se odhaduje na 15 000 let. V obci si pak můžete prohlédnout i kolegiátní kostel Panny Marie z 12. století.

Důležitým letoviskem, které by vám nemělo uniknout je i přístavní město Castro-Urdiales, kde se nachází ruiny templářského hradu nebo opevněný kostel Santa María.

Pokud už máte historických památek dost, vyjeďte na jih Kantábrie. Čeká vás tam horská krajina a údolí ve vnitrozemí. Za návštěvu stojí například hora Peňa Labra, které se přezdívá Hora tří moří. Pramení tu tři řeky, z nichž se každá vlévá do jiného moře.

Pokud sníte o vápencových horách Picos de Europa je Kantábrie nejlepším startem. Picos de Europa je pohoří rozkládající se na hranicích tří provincií Španělska: Kastílie a Leónu, Asturie a Kantábrie. Nejvyšší horou je Torre de Cerredo (2 648 m. n. m.).

Kuchyně v Kantábrii je založena na mořských plodech. Mezi oblíbené pochoutky patří parmice, ančovičky, sardinky, chobotnice, ale i škeble a korýši. Na jídelních lístcích najdete i tradiční španělské jídlo paella připravované především z mořských plodů nebo smažené kalamáry pod názvem rabas.

Pokud se rozhodnete navštívit jih provincie, ubytujte se ve španělských tradičních chatách a chalupách. Takové ubytování vás přijde přibližně na 7 000 Kč za osobu na týden. Pokud ovšem toužíte po ruchu velkoměsta, kasinech a festivalech tříhvězdičkový hotel stojí kolem 3 000 Kč za osobu na týden.

Redakce

Přidat komentář

Klikni a pošli komentář

Reklama

Tip na zimní lyžařské bundy Kilpi vyrobené z nejkvalitnějších funkčních materiálů.

Neriskujte a…

Pojistěte se na vaše cesty! Nejvýhodnější cenu si vyberte na našem srovnávači cen cestovního pojištění Porovnej24.cz.

O cestování

Rezervace Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Kde se ubytovat a prožít nej dovolenou?

Turistika se stává každým rokem oblíbenější sportovní aktivitou pro malé i velké. Mezi nejnavštěvovanější turistické regiony patří Šumava a Český ráj. Pěkné tipy na turistiku a ubytování v těchto lokalitách si můžete prohlédnout na stránkách ubytování Šumava a ubytování Český ráj. Snad se spolu uvidíme někde na turistice s vámi a vaší partou.