Co jsou to barefoot boty a jaké mají výhody?

Možná jste v okolí zahlédli člověka, který hravě zvládá chůzi bosky, a to i v zimních měsících. Pro někoho to může být nepředstavitelné, ovšem někteří lidé si skutečně vystačí i bez bot. Honí se vám hlavou, jak je to možné? Zdravá lidská noha totiž žádné boty nepotřebuje, protože je plně přizpůsobena chůzi na boso. Barefoot jsou ale boty, které simulují bosou chůzi a navíc nehrozí žádné poranění chodidla. Není žádným tajemstvím, že dlouhodobé nošení nepohodlných a úzkých bot může chodidla deformovat, ba dokonce způsobit nevratné zranění – zborcení klenby či vbočené palce.

Little Shoes Barefoot Leguano

Pokud se nemůžete rozhodnout, jaké barefoot boty ze široké nabídky zvolit, máme pro vás dobrý tip. Barefoot boty Leguano jsou vyrobeny přesně tak, aby ochránily chodidla majitele bez omezení pohybu. Disponují celou řadou výhod – boty jsou rychleschnoucí, antibakteriální a skvěle odvádí nahromaděnou vlhkost. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu – kroucené látky, díky čemuž se stávají pružné, prodyšné a také lehké. Cena barefoot bot Leguano se pohybuje kolem 4 tisíc korun. Tip: O tom, jak se s těmito barefootkami chodí, vám více prozradí tato Littleshoes recenze.

Jaké výhody nabízí barefoot boty?

  • Barefoot boty přináší širokou škálu zdravotních výhod, které jsou mimochodem potvrzeny zkušenými lékaři a odborníky. Ovšem ceny těchto bot se vám mohou zdát vyšší než jste zvyklí, ale nutno vyzdvihnout veškeré zdravotní benefity, které barefoot nabízí.
  • Právě barefoot se mohou stát prvními botami pro vaše nejmenší. Dítě po narození má zdravé nohy, ovšem nesprávnou obuví mu můžete zadělat na potíže. Tudíž jsou výborným řešením pro zdravé chodidla.
  • Starší lidé mohou trpět deformací chodidel, jako jsou například zborcená klenba nebo vbočené palce způsobené právě nevhodnou obuví. V případě barefoot obuvi žádné takové potíže nehrozí.

Publikováno: 26. 11. 2021

Kategorie: Zábava a relax

Autor: Lucie Charvátová