Cestovatelské tipy

Kam na dovolenou s dětmi? Do chorvatské Fažany!

Ideálním místem na zahraniční dovolenou pro rodiny s malými dětmi je například chorvatská Fažana. Nepříliš velká vzdálenost, relativně příznivé ceny a samozřejmě teplé klima, to jsou určitě ta hlavní lákadla pro rodinné dovolené.

Ubytovat se můžete při rodinné dovolené například v kempech, apartmánech nebo hotelích nejrůznějších cenových kategorií. Za týden ubytování v dřevěných rodinných chatách v kempu Pineta (název zřejmě pochází od nedalekých piniových lesů) ve Fažaně zaplatíte za osobu v přepočtu zhruba jeden tisíc korun (k nákladům ale připočítejte vlastní stravování, nicméně ceny základních potravin se od těch českých zase tolik neliší a takové mléko dostanete nepochybně v mnohem větší kvalitě než u nás).

Dřevěné rodinné chatky kapacitně vystačí pro čtyři nebo pět osob, k dispozici je i zahradní nábytek s terasou, sociální zařízení pro chaty (WC, sprchy a umývárny) je ovšem centrální. Ložní prádlo nebo ručníky nejsou součástí vybavení jednotlivých chat, na hostech samotných pak zbývá i závěrečný úklid těsně před odjezdem domů. Pokud se vám dřevěné chaty nezamlouvají, můžete zkusit ubytování i v apartmánovém sídlišti Bi-Village ve Valbandonu, který je od Fažany vzdálen zhruba tři kilometry

Malé městečko Fažana čítající tři tisíce stálých obyvatel slouží zároveň jako přístav a rybářské centrum, nalezneme je na Istrii zhruba osm kilometrů od Puly v severní části Chorvatska na samém břehu moře. V nejbližším okolí Fažany se pak pěstuje zejména vinná réva, ovoce a olivovníky.

Přímo v kempu najdete také restauraci, směnárnu a trafiku, na recepci můžete k uschování cenností využít bezpečný sejf. Pro děti jsou zde připraveny najmě prolézačky nebo hřiště pro nejrůznější míčové hry.

Pokud se do Fažany vydáte v červenci, můžete se zúčastnit rybářské Slavnosti sardelí (Fešta od sardela), v srpnu pak probíhá tradiční Fažanská noc (Fažanska noć). A kam si lze naplánovat výlet? Můžete vyzkoušet zátoku Ribnjak, která se nachází od Fažany zhruba dva kilometry cesty. K vidění jsou zde například pozůstatky římské vily z prvního století našeho letopočtu, pokud vydržíte dvacetiminutovou plavbu lodí, dočkáte se odměny v podobě návštěvy národního parku Brijuni.

Koupání si nejvíce užijete v zátoce Runci, kde vám poskytne potřebný stín hustý borový porost. Pokud se chcete vydat za kulturou, rozhodně stojí za to gotický farní kostel sv. Kosmy a Damiána, světců-mučedníků ze čtvrtého století, další možností je pak třeba gotický kostelík Panny Marie Karmelské ze 14. století.

Přidat komentář

Klikni a pošli komentář

O cestování

Kde se ubytovat a prožít nej dovolenou?

Turistika se stává každým rokem oblíbenější sportovní aktivitou pro malé i velké. Mezi nejnavštěvovanější turistické regiony patří Šumava a Český ráj. Pěkné tipy na turistiku a ubytování v těchto lokalitách si můžete prohlédnout na stránkách ubytování Šumava a ubytování Český ráj. Snad se spolu uvidíme někde na turistice s vámi a vaší partou.