Nejznámější památky v Praze: Tyhle zkrátka musíte vidět!

Naše hlavní město patří k nejobdivovanějším světovým metropolím a nutno podotknout, že právem. Pokud se v dohledné době chystáte na výlet, rozhodně byste neměli minout následující památky. Vybrali jsme pro vás ty nejznámější – těší se obdivu turistů z celého světa a zaslouží si i vaší pozornost. Potrpíte-li si na krásnou architekturu a dobovou atmosféru, pak není co řešit.

Katedrála svatého Víta

Mistrovské dílo v gotickém slohu patří k duchovním symbolům českého státu. Největší a nejdůležitější chrám v Praze byl místem konání korunovací panovníků. Nedílnou součástí je královské mauzoleum s hrobkami králů, královen, šlechticů, patronů a světců. Dále pak úchvatná Svatováclavská kaple s jedinečnými freskami. V jejím jihozápadním rohu jsou uloženy české korunovační klenoty. Tip: Výlet za památkami není na jeden den. Chcete-li za ubytování ušetřit, vyzkoušejte tento komfortní hostel Praha.

Karlův most

Karlův most je nejstarší most spojující pražské břehy Vltavy a druhý nejstarší dochovaný most vůbec. Je dlouhý přes půl kilometru (přesně 515,76 metru) a široký téměř deset metrů. Tvoří ho šestnáct oblouků a tři mostní věže. Celkový dojem dotváří třicet převážně vrcholně barokních soch a sousoší. Kdo se po Karlově mostě neprošel, jakoby v Praze ani nebyl!

Václavské náměstí

Na „Václaváku“ to žije. Jedno ze dvou nejznámějších pražských náměstí doslova pulzuje životem. Nachází se zde množství hotelů, restaurací a klubů. Na 750 metrů dlouhém a 60 metrů širokém bulváru dominuje socha svatého Václava na koni. Za ní je Národní muzeum a nalevo Státní opera. Tip: Rozhodnete-li se v metropoli setrvat delší dobu, bude se vám hodit tip na levný pronájem bytu Praha.

Vyšehrad

Chcete si užít výhled na Prahu v celé její kráse? Vydejte se na Vyšehrad, a to bez ohledu na datum v kalendáři. „Hrad na výškách“ servíruje panoráma hlavního města jako na stříbrném podnose a byla by velká škoda, kdybyste si z něj trochu neukrojili. Na Vyšehrad se dostanete přes pěkný park, pokocháte se zbytky opevnění a z vrcholku uvidíte nejen na město, ale také na koryto Vltavy.