Svatojakubská cesta - Camino de Santiago de Compostela

Camino de Santiago de Compostela neboli Svatojakubská cesta je starobylá poutní cesta, která se táhne stovky kilometrů napříč severním Španělskem. Je oblíbenou poutní cestou již po staletí, přičemž jedni z prvních známých poutníků pocházejí již z 9. století. Poutníci tradičně putovali ze svých domovů do města Santiago de Compostela, kde jsou údajně pohřbeny ostatky apoštola svatého Jakuba. Dnes se na tuto cestu vydávají z různých důvodů statisíce lidí z celého světa. Některé z nich přitahuje duchovní a náboženský aspekt pouti, jiné motivuje výzva absolvovat tak dlouhou cestu nebo touha poznat mnoho historických a kulturních památek po cestě.

Kudy trasy vedou?

Camino de Santiago de Compostela se dělí na několik tras v závislosti na výchozím bodě. Nejoblíbenější trasou je Camino Francés, která začíná ve francouzském městě Saint-Jean-Pied-de-Port a před vstupem do Španělska překonává pohoří Pyreneje. Odtud trasa prochází provinciemi Navarra, La Rioja, Burgos, León a Galicie, než dorazí do Santiaga de Compostela. Tip: Zajímavou možností je také Svatojakubská cesta San Salvador. přečtěte si více na caminoproradost.cz. Camino je také známé svou pohostinností a podpůrnými službami. Na cestě mohou poutníci najít ubytovny a kostely, které nabízejí lůžka a jídlo zdarma, stejně jako lékařskou pomoc a další služby. Kromě toho existují průvodci a webové stránky, které poskytují informace o trase, ubytování a tipy pro poutníky.

Proč si Camino de Santiago de Compostela nenechat ujít?

Camino de Santiago de Compostela je nezapomenutelná cesta, ať už ji vedou náboženské, kulturní nebo osobní důvody. Nabízí příležitost znovu se spojit s přírodou, poznat starobylé kultury a zažít krásy španělské krajiny. Pro ty, kteří hledají životní dobrodružství, by Camino de Santiago de Compostela mělo být na prvním místě seznamu.

Publikováno: 03. 01. 2023

Kategorie: Cestovatelské tipy

Autor: Lucie Charvátová