Cestovatelské tipy

Zažijte romantický víkend v Amsterdamu

Amsterdam je romantické město v každém ročním období. Amsterdam je kouzelné město, neboť je postaveno na vodě. Na zdejších kanálech, kterým Nizozemci říkají grachty, najdete celou řadu velmi zajímavých a atypických hausbótů a lodí.

Město dvou tváří

Amsterdam je jiný ve dne a jiný v noci. Ve dne zde potkáte spořádané turisty, kteří chodí po zdejších vyhlášených galeriích a muzeích, v noci žije Amsterdam nespoutaným životem. V deštivé noci krásná a úchvatná muzea a galerie vystřídají jiné radovánky a kratochvíle. Amsterdamské podniky jsou známé tím, že se v nich zcela běžně kouří marihuana. Tím však zábava nekončí, mnohé podniky lákají na kvalitní živou hudbu nebo striptýz. Uličky v Red Light Distrikt jsou vyhlášené. Zde jsou desítky výkladních skříní, ve kterých postávají svůdné a krásné prostitutky všech možných národností a ras.

Projížďka po grachtech

Pokud vás nebaví nespoutaný noční život, je přes den v Amsterdamu rovněž mnoho zábavy. Zdejší kanály nabízejí krásnou a zajímavou projíždí lodí, takže poznáte Amsterdam z jiného úhlu pohledu. Většina projížděk trvá něco málo přes jednu hodinu a vodní trasa vede historickým srdcem města až do moderního přístavu. Největší nabídku lodí máte k dispozici u hlavního nádraží. Všechny lodě nabízejí projížďku s komentářem, který vás upozorní na největší a nejznámější amsterdamské pamětihodnosti.

Speciální projížďka

Vedle klasických projížděk si můžete objednat také speciální jízdu. Pronajmout si například můžete šlapadlo, které se zde jmenuje canal-bike. Šlapadlo si můžete v kterékoliv půjčovně lodí vzít a v kterékoliv půjčovně opět zpátky vrátit. Další možností je canal-bus, což je speciální plavidlo, které má zastávky u jednotlivých muzeí, kde můžete z lodě vystoupit a po prohlídce galerie do lodě zase nastoupit a pokračovat k dalšímu muzeu.

Štítky

Redakce

Přidat komentář

Klikni a pošli komentář

Reklama

Tip na zimní lyžařské bundy Kilpi vyrobené z nejkvalitnějších funkčních materiálů.

Neriskujte a…

Pojistěte se na vaše cesty! Nejvýhodnější cenu si vyberte na našem srovnávači cen cestovního pojištění Porovnej24.cz.

O cestování

Rezervace Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Kde se ubytovat a prožít nej dovolenou?

Turistika se stává každým rokem oblíbenější sportovní aktivitou pro malé i velké. Mezi nejnavštěvovanější turistické regiony patří Šumava a Český ráj. Pěkné tipy na turistiku a ubytování v těchto lokalitách si můžete prohlédnout na stránkách ubytování Šumava a ubytování Český ráj. Snad se spolu uvidíme někde na turistice s vámi a vaší partou.