Zažijte romantický víkend v Amsterdamu

Amsterdam je romantické město v každém ročním období. Amsterdam je kouzelné město, neboť je postaveno na vodě. Na zdejších kanálech, kterým Nizozemci říkají grachty, najdete celou řadu velmi zajímavých a atypických hausbótů a lodí.

Město dvou tváří

Amsterdam je jiný ve dne a jiný v noci. Ve dne zde potkáte spořádané turisty, kteří chodí po zdejších vyhlášených galeriích a muzeích, v noci žije Amsterdam nespoutaným životem. V deštivé noci krásná a úchvatná muzea a galerie vystřídají jiné radovánky a kratochvíle. Amsterdamské podniky jsou známé tím, že se v nich zcela běžně kouří marihuana. Tím však zábava nekončí, mnohé podniky lákají na kvalitní živou hudbu nebo striptýz. Uličky v Red Light Distrikt jsou vyhlášené. Zde jsou desítky výkladních skříní, ve kterých postávají svůdné a krásné prostitutky všech možných národností a ras.

Projížďka po grachtech

Pokud vás nebaví nespoutaný noční život, je přes den v Amsterdamu rovněž mnoho zábavy. Zdejší kanály nabízejí krásnou a zajímavou projíždí lodí, takže poznáte Amsterdam z jiného úhlu pohledu. Většina projížděk trvá něco málo přes jednu hodinu a vodní trasa vede historickým srdcem města až do moderního přístavu. Největší nabídku lodí máte k dispozici u hlavního nádraží. Všechny lodě nabízejí projížďku s komentářem, který vás upozorní na největší a nejznámější amsterdamské pamětihodnosti.

Speciální projížďka

Vedle klasických projížděk si můžete objednat také speciální jízdu. Pronajmout si například můžete šlapadlo, které se zde jmenuje canal-bike. Šlapadlo si můžete v kterékoliv půjčovně lodí vzít a v kterékoliv půjčovně opět zpátky vrátit. Další možností je canal-bus, což je speciální plavidlo, které má zastávky u jednotlivých muzeí, kde můžete z lodě vystoupit a po prohlídce galerie do lodě zase nastoupit a pokračovat k dalšímu muzeu.

Publikováno: 15. 10. 2012

Kategorie: Cestovatelské tipy

Autor: Lucie Charvátová

Tagy: amsterdam