Pojištění a finance

Jak efektivně zabezpečit domácnost před dovolenou?

Letní pohoda se může změnit na prázdninový horor. To když se během vaší vytoužené dovolené nezvaný host podívá do vašeho bytu či domu. Policejní statistiky jsou neúprosné a potvrzují, že počet vloupání každoročně stoupá. V některých regionech dokonce o desítky procent, což je dostatečný důvod k tomu, abyste se zamysleli na zabezpečením.

Pojištění domácnosti

Naprostou samozřejmostí by mělo být dobře nastavené pojištění domácnosti – je levné a dá vám jistotu, že nepřijdete o svůj majetek. Nemusíte přitom ztrácet čas na pobočce. Stejně jako cestovní pojištění online lze přes internet pojistit i domácnost.

Jestliže budete v garáži nechávat i vůz, pojistěte si ho taktéž. Havarijní pojištění slouží jako ochrana před škodami způsobenými živly, odcizením a vandalismem.

Kontrola elektrických spotřebičů

Než vyrazíte na cesty, přesvědčte se, že jste vypnuli všechny elektrické spotřebiče. Elektronika se může poškodit během bouřky a zároveň zapříčinit požár – například když necháte zapnutou žehličku, kterou jste pár minut před opuštěním bytu měli v ruce. Vyndáte-li spotřebiče ze zásuvky, budete mít jistotu, že se nic takového nepřihodí.

Vypnutí hlavního přívodu vody

Voda dokáže způsobit pořádný malér, a proto byste měli před cestou vypnout hlavní přívod vody. Vrátit se od moře do promáčeného bytu není nic příjemného. Navíc můžete ohrozit i sousedy.

Zabezpečení cenností

Pokud máte doma trezor, uložte do něj všechny cennosti, dokumenty a doklady. Většina zlodějů si s trezorem neporadí.

Poproste své blízké

Jistě máte ve svém okolí někoho, kdo by se mohl během vaší nepřítomnosti do vašeho bytu či domu podívat a zkontrolovat, zda je vše v pořádku. A když dotyčná osoba vyvětrá, navodí tím pocit, že je domácnost obydlená.

Aktivujte alarm

Ceny elektronických systémů nejsou vysoké a rozhodně se vyplatí si jeden takový pořídit. Zvuk alarmu slouží jako odstrašující prostředek a pokud zloděje neodrazí, budete mít jistotu, že se na místo v krátké době dostane policie.

Redakce

Přidat komentář

Klikni a pošli komentář

Reklama

Dovolenou na kolech vám zpříjemní kvalitní oblečení. Funkční cyklistické kalhoty pánské i dámské od značky Kilpi budou skvělou volbou!

Neriskujte a…

Pojistěte se na vaše cesty! Nejvýhodnější cenu si vyberte na našem srovnávači cen cestovního pojištění Porovnej24.cz.

O cestování

Rezervace Milovice

Udělejte si výlet do přírodní rezervace Milovice na divoké koně.

Kde se ubytovat a prožít nej dovolenou?

Turistika se stává každým rokem oblíbenější sportovní aktivitou pro malé i velké. Mezi nejnavštěvovanější turistické regiony patří Šumava a Český ráj. Pěkné tipy na turistiku a ubytování v těchto lokalitách si můžete prohlédnout na stránkách ubytování Šumava a ubytování Český ráj. Snad se spolu uvidíme někde na turistice s vámi a vaší partou.