Jak efektivně zabezpečit domácnost před dovolenou?

Naprostou samozřejmostí by mělo být dobře nastavené pojištění domácnosti – je levné a dá vám jistotu, že nepřijdete o svůj majetek. Nemusíte přitom ztrácet čas na pobočce. Stejně jako cestovní pojištění online lze přes internet pojistit i domácnost.

Jestliže budete v garáži nechávat i vůz, pojistěte si ho taktéž. Havarijní pojištění slouží jako ochrana před škodami způsobenými živly, odcizením a vandalismem.

Než vyrazíte na cesty, přesvědčte se, že jste vypnuli všechny elektrické spotřebiče. Elektronika se může poškodit během bouřky a zároveň zapříčinit požár – například když necháte zapnutou žehličku, kterou jste pár minut před opuštěním bytu měli v ruce. Vyndáte-li spotřebiče ze zásuvky, budete mít jistotu, že se nic takového nepřihodí.

Voda dokáže způsobit pořádný malér, a proto byste měli před cestou vypnout hlavní přívod vody. Vrátit se od moře do promáčeného bytu není nic příjemného. Navíc můžete ohrozit i sousedy.

Pokud máte doma trezor, uložte do něj všechny cennosti, dokumenty a doklady. Většina zlodějů si s trezorem neporadí.

Jistě máte ve svém okolí někoho, kdo by se mohl během vaší nepřítomnosti do vašeho bytu či domu podívat a zkontrolovat, zda je vše v pořádku. A když dotyčná osoba vyvětrá, navodí tím pocit, že je domácnost obydlená.

Ceny elektronických systémů nejsou vysoké a rozhodně se vyplatí si jeden takový pořídit. Zvuk alarmu slouží jako odstrašující prostředek a pokud zloděje neodrazí, budete mít jistotu, že se na místo v krátké době dostane policie.