Cestovatelské tipy

Moskva

Uvažujete o tom, že byste se podívali do Ruska? Láká vás tato obrovská země s opravdu velmi bohatou historií, která je často diskutována? Co vám v tom brání? Máte otevřené možnosti. Pokud nevíte, kam se přesně podívat, co třeba přímo hlavní město? Ano, jedná se o Moskvu, což je město, ze kterého vám bude v mnoha ohledech přecházet zrak.

Poznejme Moskvu blíže, pojďme si o Moskvě něco říci. Kam se třeba podívat, na co nezapomenout! Nabízí se toho opravdu hodně. Jeden den vám stoprocentně nebude stačit. Moskva má více než 11 a půl milionů obyvatel, je tedy zřejmé, že se jedná o velkoměsto nevídaných rozměrů. O tom mluví i samotná rozloha, která je 2 510 kilometrů čtverečných.

Mezi nejnavštěvovanější kulturní a historické památky Moskvy lze zařadit následující: Rudé náměstí, Kreml, Leninovo mauzoleum, Kostel nanebevzetí, dále potom Velký kremelský palác, Alexandrův sloup, Vítězný oblouk, Státní historické muzeum, Puškinovo muzeum, Muzeum revoluce, Věž federace, Památník pokořitelů kosmu a mnohé a mnohé další zajímavosti. Záleží především na tom, kde se budete chtít všude podívat, jakým směrem budete vaši návštěvu orientovat. Pohyb po městě je zajištěn propracovanou dopravní sítí. Využít můžete trolejbusy, autobusy, tramvaje nebo i metro.

Pokud byste se chtěli v Moskvě nebo jejím blízkém okolí ubytovat, je z čeho vybírat. Naleznete zde obrovské množství hotelů, mezi kterými si vybere opravdu každý. V Moskvě se nemusíte nikterak obávat o vaši bezpečnost. Mnoho lidí si myslí, že se jedná o nebezpečné město, ale vzhledem k jeho rozloze a velikosti je zde kriminalita na průměrných číslech, tedy nic neobvyklého ve srovnání s jinými metropolemi.

V Moskvě si budete moci užívat, i co se týká oblasti zábavy. Navštivte některé z divadelních představení, vzhlédněte například právě určitou klasiku, nebo se vydejte za kulturou třeba do zdejších nočních podniků, kde to opravdu žije a alkohol zde často teče plným proudem, jak je v Rusku známo! Ještě před tím se dobře najezte v některé z celé řady restaurací, či si dopřejte kafíčko v kavárně.

Štítky

Redakce

Přidat komentář

Klikni a pošli komentář

Reklama

Tip na zimní lyžařské bundy Kilpi vyrobené z nejkvalitnějších funkčních materiálů.

Neriskujte a…

Pojistěte se na vaše cesty! Nejvýhodnější cenu si vyberte na našem srovnávači cen cestovního pojištění Porovnej24.cz.

O cestování

Rezervace Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Kde se ubytovat a prožít nej dovolenou?

Turistika se stává každým rokem oblíbenější sportovní aktivitou pro malé i velké. Mezi nejnavštěvovanější turistické regiony patří Šumava a Český ráj. Pěkné tipy na turistiku a ubytování v těchto lokalitách si můžete prohlédnout na stránkách ubytování Šumava a ubytování Český ráj. Snad se spolu uvidíme někde na turistice s vámi a vaší partou.