Zahraničí

Poznejte to NEJ z Vysokých Tater

Přemýšlíte, kam se vydat během prodlouženého víkendu nebo už nyní zvažujete, kam se vydáte na dovolenou? Nemusíte jezdit za krásnou dovolenou k moři nebo daleko do zahraničí, když máme kousek Slovensko, které se pyšní mnoha nádhernými místy i pohořími. Pokud jste Českou republiku už prozkoumali, vydejte se do Vysokých Tater a prozkoumejte to NEJ z tohoto oblíbeného slovenského pohoří, které je lákadlem mnoha turistů z celého světa.

Vysoké Tatry lákají turisty z celého světa hlavně na vzácnou koncentraci přírodních krás na poměrně malé ploše. Dovolená ve Vysokých Tatrách tak bude rozhodně něco nezapomenutelného, ať už se sem vydáte za jakéhokoli počasí v jakémkoli ročním období.

Poznejte NEJtajemnější tatranský svět

Pokud chcete Vysoké Tatry opravdu prozkoumat a vidět to NEJ z tohoto pohoří, měli byste zavítat i do nejtajemnějšího tatranského světa, který nabízí Belianské jeskyně známé jako jediné zpřístupněné jeskyně ve Vysokých Tatrách. Abyste se k nim dostali, je třeba zdolat asi třicetiminutových výstup po neustále stoupající stezce. Krasové jeskyně jsou však opravdu nádhernou odměnou, která učaruje každému.

Navštivte NEJ plesa Vysokých Tater

Jistým lákadlem jsou i zdejší plesa, která jsou považována za nejtřpytivější ozdobu Tater obecně. Velmi často se jim říká mořská oka, proto se vydejte několik mořských ok poznat. Největším a zároveň nejhlubším plesem na slovenském území Vysokých Tater je Velké Hincovo pleso, nejvýše položené pleso je Modré pleso nacházející se pod zpřístupněným sedlem Sedielko.

V případě, že budete chtít prozkoumat to a mnohem víc, najděte si ubytování ve Vysokých Tatrách. Nebude to oříšek, doporučujeme například Hotel Fis. Pokud si ale s ubytováním nebudete vědět rady či nemáte čas na to hledat ubytování, s výběrem ubytování vám ráda pomůže cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava.

Přidat komentář

Klikni a pošli komentář

Neriskujte a…

Pojistěte se na vaše cesty! Nejvýhodnější cenu si vyberte na našem srovnávači cen cestovního pojištění Porovnej24.cz.

O cestování

Kde se ubytovat a prožít nej dovolenou?

Turistika se stává každým rokem oblíbenější sportovní aktivitou pro malé i velké. Mezi nejnavštěvovanější turistické regiony patří Šumava a Český ráj. Pěkné tipy na turistiku a ubytování v těchto lokalitách si můžete prohlédnout na stránkách ubytování Šumava a ubytování Český ráj. Snad se spolu uvidíme někde na turistice s vámi a vaší partou.